Festival filmova o ljudskim pravima 2013

Psi lutalice

Jiao you, Francuska / Tajvan, 2013., 138 min.

Psi lutalice

Summary

Hsiaokang je luzer… dno dna… piša i sere po cesti… jedini posao koji ima je da drži reklamu. Ima dvoje djece… s njima jede, kupa se, spava… bez struje, bez tekuće vode… Jednoga dana napušta smetlište u koje se Grad pretvorio i povede obitelj prema Rijeci…

Festivals and awards

Golden Horse Film Festival 2013. / Golden Horse Film Festival 2013. - nagrada za najbolju režiju i glumca uz nominaciju za najbolju fotografiju i zvuk / Venice Film Festival 2013. - posebna nagrada žirija i nagrada Zlatni miš uz nominaciju za nagradu Zlatni lav / 

featured

Iskupljenje

Iskupljenje

Redemption, Portugal / Francuska / Njemačka / Italija, 2013., director: Miguel Gomes, documentary

Neznanac na jezeru

Neznanac na jezeru

L'inconnu du lac, Francuska, 2013., director: Alain Guiraudie, feature film

Manakamana

Manakamana

Nepal / SAD, 2013., director: Stephanie Spray, Pacho Velez, documentary

Mletački sindrom

Mletački sindrom

Das Venedig Prinzip, Njemačka / Italija / Francuska, 2013., director: Andreas Pichler, feature film

Stemple Pass

Stemple Pass

SAD, 2013., director: James Benning, documentary

Norte, kraj povijesti

Norte, kraj povijesti

Norte, hangganan ng kasaysayan, Filipini, 2013., director: Lav Diaz, feature film

Bijeg

Bijeg

Srbija / BiH, 2013., director: Srđan Keča, documentary

Gore je tiho

Gore je tiho

Boven is het stil, Nizozemska / Njemačka, 2013., director: Nanouk Leopold, feature film

Povijest moje smrti

Povijest moje smrti

Història de la meva mort, Španjolska / Francuska, 2013., director: Albert Serra, feature film

Ilo Ilo

Ilo Ilo

Ilo Ilo, Singapur, 2013., director: Anthony Chen, feature film

Brzi i neustrašivi

16:00 Dječja kuća sinkronizirano

Brzi i neustrašivi

The Silk Road Rally, director: Ross Venokur, Sjedinjene Američke Države, Ujedinjeno Kraljevstvo, Ujedinjeni Arapski Emirati, 2023.
animated 93 min.

Family Program

Škola čarobnih životinja 2

18:00 Dječja kuća sinkronizirano

Škola čarobnih životinja 2

Die Schule der magischen Tiere 2, director: Sven Unterwaldt, Njemačka, 2022.
feature film 103 min.

Family Program

12

Prošli životi

18:00

Prošli životi

Past Lives, director: Celine Song, Sjedinjene Američke Države, Južna Koreja, 2023.
feature film 105 min.

15

Stranci

20:00

Stranci

All of Us Strangers, director: Andrew Haigh, Ujedinjeno Kraljevstvo, Sjedinjene Američke Države, 2023.
feature film 105 min.