Filmske mutacije: festival nevidljivog filma XIII

Kinosraz! Film+Moć

06.-09.02.2020.

Filmske mutacije: festival nevidljivog filma XIII

Program

Filmske mutacije: festival nevidljivog filma XIII podnaslova Kinosraz! Film+Moć održava se u Art-kinu od 6. do 9. veljače 2020. 

Program se održava kao dio programskog pravca Doba moći, dijela programa Rijeka2020 - Europska prijestolnica kulture.

Raspored programa:

četvrtak, 6.2.

16:00 Film je više od filma (Film ist mehr als Film), Gustav Deutsch; Austrija, 1996., 1 min. /  Granica (Border), Laura Waddington; Francuska / Ujedinjeno Kraljevstvo, 2004., 27 min. / Pasolinijev Bijes. Hipoteze za rekonstrukciju izvorne verzije filma (La rabbia di Pasolini. Ipotesi di ricostruzione della versione originale del film), Pier Paolo Pasolini, Giuseppe Bertolucci; Italija, 1963.-2008., 76 min.

18:00 6/64 Mama i tata (Materijal-akcija Otto Mühl) / Film ili moć 

20:00 Albert Serra i Alexander García Düttmann: Glumci: pokornost i užitak - razgovor prije filma / 7/64 Leda i labud / Sloboda – otvorenje festivala

petak, 7.2.

11:00 Kino razgovor: Abel Ferrara, Albert Serra, Montse Triola, Cristina Chiriac, Joe Delia, Paul Hipp, Jonathan Rosenbaum

14:30 Film je. 1-6

15:45 Prema zakonu / 12. prosinac 

18:00 Albert Serra – Program: Moć i pobuna – izbor filmova

20:00 Tommaso - PREMIJERA
* Uvod i razgovor nakon filma (Introduction and conversation after the film): Abel Ferrara, Cristina Chiriac, Paul Hipp, Joe Delia, PJ Delia

subota, 8.2.

11:00 Simpozij –  Moć kinosraza / moderatorice: Tanja Vrvilo i Branka Benčić

16:00 Ženska četvrt / Tehran, prijestolnica Irana / Kuća je crna – uvod i razgovor: Jonathan Rosenbaum

17:00 Nicole Brenez – Program: Vizualni izgredi

Neusporedivo od neusporedivog / Jean-Luc Godard: Inicijacija u [revolucionarni] film / 1968: Slijepi arhiv

19:00 Paul Grivas i Nicole Brenez: Uvod i razgovor

Film socijalizam (Film Socialisme), Jean-Luc Godard; Švicarska / Francuska, 2010., 40 min. (dio filma) / Film katastrofa (Film Catastrophe), Paul Grivas; Francuska, 2018., 55 min.

22:00 Abel Ferrara and the band (Abel Ferrara, Cristina Chiriac, Paul Hipp, Joe Delia, PJ Delia + gosti) – Kino-koncert

nedjelja, 9.2.

16:00 Film/Govori/Mnoge/Jezike / Bregovi Marlika / Cigla i zrcalo

19:00 Nicole Brenez – Program Vizualni izgredI - Krik

21:00  9/64 Božićno drvce / Salò ili 120 dana Sodome 

U sklopu

Granica

Granica

Border, Francuska / Ujedinjeno Kraljevstvo, 2004., Režija: Laura Waddington, dokumentarni

Film ili moć

Film ili moć

Film oder Macht, Zapadna Njemačka, 1970., Režija: Vlado Kristl, igrani

7/64 Leda i labud

7/64 Leda i labud

7/64 Leda und der Schwan, Austrija, 1964., Režija: Kurt Kren, igrani

18

Sloboda

Sloboda

Liberté, Francuska / Portugal / Španjolska / Njemačka, 2019., Režija: Albert Serra, igrani

Prema zakonu

Prema zakonu

Enligt lag, Švedska, 1958., Režija: Peter Weiss, Hans Nordenström, dokumentarni

12. prosinca

12. prosinca

12 dicembre, Italija, 1972., Režija: Giovanni Bonfanti, Pier Paolo Pasolini, dokumentarni

Tommaso

Tommaso

Italija / Ujedinjeno Kraljevstvo / Sjedinjene Američke Države / Grčka, 2019., Režija: Abel Ferrara, igrani

Ženska četvrt

Ženska četvrt

Qaleh, Iran, 1966., Režija: Kamran Shirdel, dokumentarni

Kuća je crna

Kuća je crna

Khaneh siah ast, Iran, 1963., Režija: Forugh Farrokhzad, dokumentarni

1968: Slijepi arhiv

1968: Slijepi arhiv

1968: A Blind Archive, Meksiko, 2014., Režija: Bani Khoshnoudi, dokumentarni

Film Katastrofa

Film Katastrofa

Film Catastrophe, Francuska, 2018., Režija: Paul Grivas, dokumentarni

Bregovi Marlika

Bregovi Marlika

Tappeha-ye Marlik, Iran, 1963., Režija: Ebrahim Golestan, dokumentarni

Cigla i zrcalo

Cigla i zrcalo

Khesht o ayeneh, Iran, 1965., Režija: Ebrahim Golestan, igrani

Krik-el-grito

Krik-el-grito

El Grito, Meksiko, 1968.-1970., Režija: Leobardo López Aretche, dokumentarni

15

Bogu hvala

18:00

Bogu hvala

Grâce à Dieu, Režija: François Ozon, Francuska / Belgija, 2018.
igrani 137 min.