Obiteljski program

Dom mladih predstavlja 2019

cca 90 min.

Dom mladih predstavlja 2019

Program

Dom mladih će predstaviti 14 filmova nastalih u sklopu njihovih video-filmskih radionica. Posljednjih dvadeset godina voditelj je Josip Šarlija, dugogodišnji profesor Doma mladih koji svojim znanjem, stručnošću i ljubavlju prema, prije svega radu s djecom, i prema medijskoj kulturi, okuplja u radionicama osnovnoškolsku djecu iz škola grada Rijeke, ali i iz škola Primorsko-goranske županije. Na radionicama djeca stječu znanja o medijskoj kulturi, filmu kao spoju umjetnosti i moderne tehnologije, usvajaju osnovna znanja i pojmove o filmu, upoznaju se s kamerom te njenim mogućnostima, programom za montažu, pišu scenarije i knjige snimanja. Poticanjem kreativnosti i stvaralaštva kod polaznika nastoji se razviti i njegovati ljubav prema filmu i filmskoj umjetnosti.

Raspored programa:

  1. Malin-Paprica-Muka 
  2. Moj pas Čarli 
  3. Sreća 
  4. Clay 
  5. Izvan vremena 
  6. Spray Painting 
  7. Školska zadaća 
  8. Ludo i veselo na Dolcu 
  9. Dom mladih 1920 
  10. Proljev 
  11. Dan jednog Ivora
  12. Himna OŠ Brajda 
  13. Lovro iznad granica 
  14. David

U sklopu

Obiteljski program

Vikend matineje donose programe za najmlađe, mlade, starije, cijele obitelji i sve ostale koji žele doći. → više

Obiteljski program

Grinch

Grinch

Kina / Sjedinjene Američke Države, 2018., Režija: Yarrow Cheney, Scott Mosier, animirani

Spider-Man: Novi svijet

Spider-Man: Novi svijet

Spider-Man: Into the Spider-Verse, Sjedinjene Američka Države, 2018., Režija: Persichetti, Peter Ramsey, animirani

Snježno kraljevstvo

Snježno kraljevstvo

Frozen, Sjedinjene Američke Države, 2013., Režija: Chris Buck, Jennifer Lee, animirani

Predbožićna noćna mora

Predbožićna noćna mora

The Nightmare Before Christmas, Sjedinjene Američke Države, 1993., Režija: Henry Selick, animirani

Povratak Mary Poppins

Povratak Mary Poppins

Mary Poppins Returns, Sjedinjene Američke Države, 2018., Režija: Rob Marshall, igrani

Mala gospođica Dolittle

Mala gospođica Dolittle

Liliane Susewind - Ein tierisches Abenteuer, Njemačka, 2018., Režija: Joachim Masannek, igrani

Mia i bijeli lav

Mia i bijeli lav

Mia et le lion blanc, Francuska / JAR / Njemačka, 2018., Režija: Gilles de Maistre, igrani

Lego film 2

Lego film 2

The Lego Movie 2: The Second Part, Sjedinjene Američke Države / Danska / Australija, 2018., Režija: Mike Mitchell, Trisha Gum, animirani

Mirai

Mirai

Mirai no Mirai, Japan, 2018., Režija: Mamoru Hosoda, animirani

Ja sam William

Ja sam William

Jeg er William, Danska, 2017., Režija: Jonas Elmer, igrani

Zlogonje

Zlogonje

Srbija / Republika Makedonija, 2018., Režija: Raško Miljković, igrani

Dumbo

Dumbo

Sjedinjene Američke Države, 2019., Režija: Tim Burton, igrani

Hrabri mališan 2

Hrabri mališan 2

Minuscule - Les mandibules du bout du monde, Francuska, 2018., Režija: Hélène Giraud, Thomas Szabo, animirani

Pokemon Detektiv Pikachu

Pokemon Detektiv Pikachu

Pokémon Detective Pikachu, Sjedinjene Američke Države, 2019., Režija: Rob Letterman, animirani

Aladin

Aladin

Aladdin, Sjedinjene Američke Države, 2019., Režija: Guy Ritchie, animirani

Priča o igračkama 4

Priča o igračkama 4

Toy Story 4, Sjedinjene Američke Države, 2019., Režija: Josh Cooley, animirani

Los Bando

Los Bando

Norveška / Švedska, 2018., Režija: Christian Lo, igrani

Sune i Sune

Sune i Sune

Sune vs. Sune, Švedska, 2018., Režija: Jon Holmberg, igrani

E.T. - Izvanzemaljac

E.T. - Izvanzemaljac

E.T. the Extra-Terrestrial, Sjedinjene Američke Države, 1982., Režija: Steven Spielberg, igrani

Haker

Haker

Hacker, Danska, 2019., Režija: Poul Berg, igrani

Riječka voda

Riječka voda

Hrvatska, 2019., Režija: Vera Prodanović, Victor Vatta, Matija Smirčić, Viktor Stojaković, Mara Prodanović, Hana Mišković, Mihovil Knežević, Chiara Vatta, Sofia Eškinja, dokumentarni

Kralj lavova

Kralj lavova

The Lion King, Sjedinjene Američke Države, 2019., Režija: Jon Favreau, igrani

Janko Strižić Film: Farmageddon

Janko Strižić Film: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon, Sjedinjene Američke Države / Ujedinjeno Kraljevstvo / Francuska, 2019., Režija: Will Becher, Richard Phelan, animirani

Skockani nindža

Skockani nindža

Ternet ninja, Danska, 2018., Režija: Thorbjørn Christoffersen, Anders Matthesen, animirani

Everest, mladi jeti

Everest, mladi jeti

Abominable, Sjedinjene Američke Države, 2019., Režija: Jill Culton, Todd Wilderman, animirani

Obitelj Addams

Obitelj Addams

The Addams Family, Ujedninjeno Kraljevstvo / Kanada / Sjedinjene Američke Države, 2019., Režija: Greg Tiernan, Conrad Vernon, animirani

Eia i sove

Eia i sove

Phantom Owl Forest / Eia jõulud Tondikakul, Estonija, 2018., Režija: Anu Aun, igrani

Snježno kraljevstvo 2

Snježno kraljevstvo 2

Frozen II, Sjedinjene Američke Države, 2019., Režija: Chris Buck, Jennifer Lee, animirani

12

Glumim, jesam

20:00 premijera

Glumim, jesam

I Act, I Am / Igram, sem, Režija: Miroslav Mandić, Bosna i Hercegovina / Slovenija / Hrvatska, 2018.
igrani 105 min.