Animafest 2021

CEE Animation Festivals Network

Bicikli, živine i vešmašine
cca 87 min.

CEE Animation Festivals Network

Program

Raspored programa:

  1. Cockpera (r. Kata Gugić)
  2. Perilica rublja (Pračka, r. Alexandra Májová)
  3. Noćna ptica (Nočna ptica, r. Špela Čadež)
  4. Ceva (r. Paul Muresan)
  5. Oproštaj (Slovo, r. Leon Vidmar)
  6. Divlje zvijeri (Divoké bytosti, r. Marta Prokopová)
  7. Veličanstvena slučajna smrt (Splendida Moarte Accident, r. Sergiu Negulici)
  8. Biciklisti (r. Veljko Popović)
  9. Žuta (Žltá, r. Ivana Šebestová)
  10. Kći (Dcera, r. Daria Kashcheeva)

Bicikli, živine i vešmašine filmski je program koji je kurirao Mihai Mitrică, umjetnički direktor Festivala Animest, u sklopu zajedničkih interesa Festivalske mreže CEE Animationa (CEE Animation Festival Network), što je jedna od aktivnosti CEE Animationa koji se bavi razvojem i promocijom animacije u više od 20 zemalja središnje i istočne Europe.

Program je prikaz različitih tehnika animacije kojima filmaši iz Hrvatske, Češke, Rumunjske, Slovenije i Slovačke publici pružaju jedinstven pogled na svijet. Od stop-animacije do 3D-animacije, ovo je izbor deset kratkih filmova koji se bave različitim i zanimljivim pričama, od kojih su neke humornog tona, a druge obrađuju vruće teme s kojima se susrećemo u svakodnevnom životu.

Ovaj dio Europe možda ne dijeli homogenu povijest recentnog animiranog filma, ali obiluje talentom i iznenađujućom raznolikošću glasova. Neki od njih istaknuli su se na filmskim festivalima i osvojili nagrade širom svijeta, a drugi su bili inspiracija u svojim zemljama i ohrabrili lokalnu industriju da proizvodi više animacija.

Ovaj program poziv je da se odmorite, opustite i uživate u vrsnom filmskom stvaralaštvu iz srednje i istočne Europe, ali također da razmišljate i razgovarate o filmovima s prijateljima filmofilima ili s filmskim profesionalcima.

Program će distribuirati CEE Animation Festival Network kroz festivale članove Anifilm, Animafest Zagreb, Fest Anca, Animest i Animateka tijekom devet mjeseci (svibanj 2021. - veljača 2022) u sklopu svojih zajedničkih aktivnosti koje sufinancira Program Europske unije Kreativna Europa.

U sklopu

Noćna ptica

Noćna ptica

Nočna ptica, Slovenija / Hrvatska, 2016., Režija: Špela Čadež, animirani

Biciklisti

Biciklisti

Hrvatska / Francuska, 2018., Režija: Veljko Popović, animirani

Kći

Kći

Dcera, Češka Republika, 2019., Režija: Daria Kashcheeva, animirani

Cockpera

Cockpera

Hrvatska, 2020., Režija: Kata Gugić, animirani

Perilica rublja

Perilica rublja

Pračka, Češka Republika, 2020., Režija: Alexandra Májová, animirani

Ceva

Ceva

Rumunjska / Češka Republika, 2018., Režija: Paul Mureșan, animirani

Divlje zvijeri

Divlje zvijeri

Divoké bytosti, Slovačka, 2019., Režija: Marta Prokopová, animirani

Žuta

Žuta

Žltá, Slovačka, 2019., Režija: Ivana Šebestová, animirani

Oproštaj

Oproštaj

Slovo, Slovenija, 2016., Režija: Leon Vidmar, animirani

U sklopu

Animafest 2021

Lipanj već tradicionalno donosi i novo gostovanje Animafesta Zagreb, drugog najstarijeg živućeg festivala animacije i jednog → više

Animafest 2021

12.-13.06.2021.

Imaginarni prijatelji

11:00 Dječja kuća sinkronizirano

Imaginarni prijatelji

IF, Režija: John Krasinski, Sjedinjene Američke Države, 2024.
igrani 104 min.

Obiteljski program

Nerazdvojni

16:00 Dječja kuća sinkronizirano

Nerazdvojni

The Inseparables, Režija: Jérémie Degruson, Belgija, Španjolska, Francuska, 2023.
animirani 90 min.

Obiteljski program

Imaginarni prijatelji

18:00 Dječja kuća sinkronizirano

Imaginarni prijatelji

IF, Režija: John Krasinski, Sjedinjene Američke Države, 2024.
igrani 104 min.

Obiteljski program

12

Zbudi me

19:00

Zbudi me

Zbudi me, Režija: Marko Šantić, Slovenija, Hrvatska, Srbija, 2023.
igrani 90 min.

Teška godina

21:00

Teška godina

Une année difficile, Režija: Olivier Nakache, Éric Toledano, Francuska, 2024.
igrani 120 min.